איך להתמיד בלמידת קורס דיגיטלי

כמישהי שלומדת מלא אונליין, קונה קורסים וגם יוצרת אותם, אני חושבת הרבה על הכלים שיעזרו לי ולאחרים להשלים את הלמידה.

Photo by Allie Smith on Unsplash

הנה כמה דרכים שבהן אני מצליחה לסיים את הקורסים שאני מתחילה ללמוד:

  1. תוכנית – לפני שניגשים לקורס, ליצור תוכנית פעולה, להבין כמה זמן בשבוע צריך לכל שיעור שרוצים להשלים + זמן תרגול ולשבץ את זה ביומן – פיזי או דיגיטלי, לתכנן לפחות שבוע שבועיים מראש או אפילו לשבץ את כל למידת הקורס לחודש חודשיים הקרובים.
  2. ליישם בזמן הלמידה – לא רק למצוא את הזמן אלא תוך כדי למידה להבין מה המשימות שכבר עכשיו אפשר ליישם בעסק – לפרק אותן למשימות קטנות יחסית ולהתחיל לבצע. להבין מה משימות שאפשר לבצע מהר או כדאי לנו להכניס כבר עכשיו בעסק ומה אפשר להשאיר לחודשים הבאים אבל עדיין- שיהיה לנו ברור מאוד מתי ואיך אנחנו הולכים ליישם את זה.
  3. משהו אחד ולא הכל – לקנות קורסים שפותרים בעיה מסוימת שצריכה טיפול עכשיו בעסק שלנו ולא משהו שהוא קורס הכל כלול. להבין מה הבעיה, מה אנחנו חושבים שייקרה אחרי שנלמד וניישם ולהציב לנו יעדים לבדיקה אם באמת השינוי קרה אחרי הלמידה.
  4. היעזרו בקהילה או צרו לכם ב-learning buddy – אחד הדברים הכי קשים זה ללמוד לבד, אבל לרוב הקורסים היום יש קבוצת פייסבוק וגם יוצר/ת הקורס לרוב זמינים בה ו/או במייל. תרגישו חופשי לשתף, לשאול ולהעלות רעיונות תוך כדי הקורס, גם כדי לא להרגיש לבד וגם כדי ליצור לכם מחויבות חיצונית להמשיך ללמוד.
  5. ואם כבר מדברים על מחויבות חיצונית – התחייבות אונליין/אופליין – בין אם לספר למשפחה או חברים שהתחלתם ללמוד, או אפילו לשתף בדף הפייסבוק או מקום אחר ברשת את זה שאתם בתחילת קורס ולהמשיך לשתף בהתקדמות שלכם ובמה לקחתם מהקורס יכול לעזור לכם הרבה וגם לתת השראה לאחרים להתמיד בלמידה שלהם.

מה אתם לוקחים מתוך זה? באיזה קורסים אתם תקועים ואיך אתם הולכים לחזור ללמידה ולסיים אותם?

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רוצים לשתף אותי מה חשבתם על הפוסט?

אשמח מאוד לקרוא ולשוחח אתכם פה בתגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מדריך מקיף במתנה!

איך להתחיל לעבוד עם אסאנה, מערכת ניהול הפרוייקטים הטובה בעולם

מתנה - איך להתחיל לעבוד עם אסאנה

כן! עכשיו זה בדיוק הזמן לרתום את כוחה של אסאנה גם לניהול העסק שלך, ללמוד איך ליצור את הסדר שהעסק שלך צריך – כדי שתוכלי להתפנות להגשים את המטרות שלך

נעים להכיר

הי, אני שרון!

אחרי שנים של ניהול עסק עצמאי במקביל לאמהות, ג'ינגול של מספר כדורים וחיפוש אחר דרך לאזן את הכל, הבנתי שהשינוי נמצא בי.

אני מאמינה שלהגשים חלומות צריך להיות חלק מהיומיום שלנו, מהתפתחות יומיומית, צעד אחר צעד, ושכלים דיגיטליים נועדו להקל עלינו ולעזור לנו למצוא את הדרך לקצר תהליכים וליהנות מהדרך.