איך להתמיד בלמידת קורס דיגיטלי

כמישהי שלומדת מלא אונליין, קונה קורסים וגם יוצרת אותם, אני חושבת הרבה על הכלים שיעזרו לי ולאחרים להשלים את הלמידה.

Photo by Allie Smith on Unsplash

הנה כמה דרכים שבהן אני מצליחה לסיים את הקורסים שאני מתחילה ללמוד:

  1. תוכנית – לפני שניגשים לקורס, ליצור תוכנית פעולה, להבין כמה זמן בשבוע צריך לכל שיעור שרוצים להשלים + זמן תרגול ולשבץ את זה ביומן – פיזי או דיגיטלי, לתכנן לפחות שבוע שבועיים מראש או אפילו לשבץ את כל למידת הקורס לחודש חודשיים הקרובים.
  2. ליישם בזמן הלמידה – לא רק למצוא את הזמן אלא תוך כדי למידה להבין מה המשימות שכבר עכשיו אפשר ליישם בעסק – לפרק אותן למשימות קטנות יחסית ולהתחיל לבצע. להבין מה משימות שאפשר לבצע מהר או כדאי לנו להכניס כבר עכשיו בעסק ומה אפשר להשאיר לחודשים הבאים אבל עדיין- שיהיה לנו ברור מאוד מתי ואיך אנחנו הולכים ליישם את זה.
  3. משהו אחד ולא הכל – לקנות קורסים שפותרים בעיה מסוימת שצריכה טיפול עכשיו בעסק שלנו ולא משהו שהוא קורס הכל כלול. להבין מה הבעיה, מה אנחנו חושבים שייקרה אחרי שנלמד וניישם ולהציב לנו יעדים לבדיקה אם באמת השינוי קרה אחרי הלמידה.
  4. היעזרו בקהילה או צרו לכם ב-learning buddy – אחד הדברים הכי קשים זה ללמוד לבד, אבל לרוב הקורסים היום יש קבוצת פייסבוק וגם יוצר/ת הקורס לרוב זמינים בה ו/או במייל. תרגישו חופשי לשתף, לשאול ולהעלות רעיונות תוך כדי הקורס, גם כדי לא להרגיש לבד וגם כדי ליצור לכם מחויבות חיצונית להמשיך ללמוד.
  5. ואם כבר מדברים על מחויבות חיצונית – התחייבות אונליין/אופליין – בין אם לספר למשפחה או חברים שהתחלתם ללמוד, או אפילו לשתף בדף הפייסבוק או מקום אחר ברשת את זה שאתם בתחילת קורס ולהמשיך לשתף בהתקדמות שלכם ובמה לקחתם מהקורס יכול לעזור לכם הרבה וגם לתת השראה לאחרים להתמיד בלמידה שלהם.

מה אתם לוקחים מתוך זה? באיזה קורסים אתם תקועים ואיך אתם הולכים לחזור ללמידה ולסיים אותם?

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

לעבוד פחות, להספיק הרבה יותר

איך להפוך כל משימה להרבה יותר פשוטה, מהירה ומוצלחת – מדריך מקיף במתנה!

נעים להכיר

שרון גולן

היי, 
אני שרון גולן, אשת עסקים ויזמת,
מלווה בעלות עסקים לנהל ולהגדיל את העסק ממקום רגוע, מסודר ויעיל יותר.

אני עושה את זה באמצעות: עבודה עם כלים דיגיטליים המתאימים לפעילות העסק, יצירת תהליכים עבודה מדויקים ובניית הרגלים יעילים.

כדי לקבל ממני ליווי, ניתן להצטרף להרצאות ולקורסים שלי, שאותם ניתן לראות כאן באתר שלי.

ניתן להכיר עוד לעומק את מה שאני מציעה באתר שלי, ברשתות החברתיות, בבלוג ובפודקאסט.

בהצלחה רבה!
שרון גולן