fbpx

פודקאסטים מומלצים לבעלי עסקים לשנת 2024

כבעלי עסקים, אנחנו תמיד מחפשים דרכים חדשות להתפתחות אישית ועסקית. בימים האלה, בהם הטכנולוגיות והתנאים העסקיים משתנים במהירות על, הצורך שלנו להיות מעודכנים ומוכנים לשינויים הוא עוד יותר גדול.

כשמדובר במקורות ללמידה והשראה, פודקאסטים הפכו לבסיס האם בחיי היומיום שלנו. זה בדיוק המקום שבו אנו יכולים להתחבר, ללמוד ולהשתפר, וכל זאת בזמן שאנו עושים משהו פרודוקטיבי נוסף כמו נהיגה, ספורט, או אפילו קיפול כביסה.

בפודקאסטים, אנחנו מקבלים יכולת להאזין לשיחות בין אנשי מקצוע שונים, להתרגש מהצלחות של אחרים, וללמוד מהידע שהם חולקים ומהמסע האישי שלהם. מבחינתי, אין דבר טוב יותר מפרק פודקאסט מעניין יחד עם אימון הבוקר, כדי לתת לי השראה להמשך היום.

הפוסט הזה הוא כבר רביעי בסדרה שהתחלתי בתחילת שנת 2021, ב- 2022, ו-2023, וכולל המלצות שמתאימות לבעלי עסקים (אבל לא רק…). הרשימה כוללת המלצות אישיות שלי ושל בעלי עסקים נוספים.

רשימת 40 פודקאסטים מומלצים לבעלי עסקים

 1. ReThinking

אדם גרנט מאמין שמוחות אדירים לא חושבים אותו הדבר, אלא מאתגרים אחד את השני לחשוב אחרת. בתוכנית השבועית שלו הוא חוקר מחשבות חדשות ודרכים חדשות לחשוב.

קישור לפודקאסט

 1. The Happiness Lab

אנחנו אולי חושבים שאנחנו יודעים מה נדרש כדי לנהל חיים שמחים יותר.. אבל אנחנו טועים. ד"ר לורי סנטוס, פרופ' באוניברסיטת ייל, חקרה את המדע של האושר ומצאה שרבים מאיתנו עושים את ההפך הגמור ממה שבאמת יביא אותנו לנהל חיים מאושרים יותר. לורי לוקחת אותנו בפודקאסט למסע למחקרים הכי חדשים, ומשתפת סיפורים מפתיעים ומעוררי השראה, שיגרמו לשינוי בדרך שבה אנחנו חושבים על אושר.

קישור לפודקאסט

 1. *הפודקאסט שלי – לנהל עסק ביעילות*

איך יוצרים עסק יעיל יותר? מה המיינדסט, ההרגלים והכלים שאנחנו צריכים שיהיו לנו כדי לקחת את העסק שלנו לשלב הבא? איך מתעדפים? האם באמת אפשר לעבוד יעיל ולמצוא את ההרמוניה בין חלקי החיים השונים שלנו? על כך ועוד הרבה אני משתפת ומארחת בעלות ובעלי עסקים, בפודקאסט לנהל עסק ביעילות,

קישור לפודקאסט

 1. חיות כיס

פודקאסט שכיף לפתוח איתו את הבוקר, מלא בסיפורים על כלכלה במילים של אנשים. מגישים: צליל אברהם ושאול אמסטרדמסקי.

קישור לפודקאסט

 1. המתקצבת – דבי קצב, ניהול כלכלי ומידע אישי

דבי קצב, המוכרת גם בתור המתקצבת (משחק מילים על שם המשפחה שלה), מלמדת ידע חשוב בנוגע לשני הנושאים החשובים – ניהול הכיס הפרטי וניהול המידע האישי שלנו. היא נותנת טיפים והמלצות, משתפת בדעות שלה, ומראיינת אנשי מקצוע מתחומים שונים שמאפשרים לנו ללמוד לעומק את הנושא. הכל במטרה לעזור בניהול חיים מאורגנים וטובים יותר מבחינה כלכלית ומבחינת ארגון וניהול המידע שלנו. 

קישור לפודקאסט

 1. מאחורי המיקרופון

הפודקאסט "מאחורי המיקרופון" נותן לכם הצצה אל מאחורי הקלעים של פודקאסטים ישראליים. הפודקאסט הוקם כדי לשתף בכלים ובתובנות של הפודקאסטרים שיושבים מאחורי המיקרופון, אז אם יש לכם פודקאסט או אתם מתלבטים האם להתחיל אחד, הפודקאסט הזה בדיוק בשבילכם.

קישור לפודקאסט

 1. איך עושים פודקאסט?

הפודקאסט שיעזור לכם לעשות פודקאסט. נפגוש את הפודקאסטרים, העיתונאים ואנשי המקצוע הטובים בתחום שיעזרו לכם לעשות פודקאסט מדהים משלכם.

קישור לפודקאסט

 1. בול בזמן

יערה אופיר – מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן, מלמדת איך לנהל את הזמן כך שנוכל גם ליהנות וגם להגשים חלומות. יערה מאמינה בכל ליבה שהחיים הם לא רק הישרדות, ושאנחנו יכולות ומגיע לנו להגשים את כל מה שעולה על דעתנו.

קישור לפודקאסט

 1. מיינדסט – פודקאסט להתפתחות אישית – שלומי חסטר

מדוע אנשים מסוימים מאושרים, בריאים ומצליחים יותר מאחרים? איך זה שחלק מהאנשים חיים עם משמעות, רוגע ומיקוד בעוד שאחרים סובלים מלחץ, התפזרות וחוסר סיפוק? אני מאמין שהתשובה היא ההבדל במיינדסט – האמונות, דפוסי החשיבה, הרגש וההתנהגות. את הפודקאסט הזה הקים שלומי חסטר כדי לצאת למסע ולבדוק לעומק את התשובות לשאלות אלו. הוא מכסה נושאים כמו אושר, בריאות, הגשמה עצמית, כסף, פסיכולוגיה ועוד. 

קישור לפודקאסט

 1. עושים עסקים גדולים עם מיטל צ'סנר

מיטל צ'סנר משתפת בכל מה שעושה עסקים גדולים. מנתחת את המהלכים של העסקים הגדולים, כדי לאפשר לעסקים קטנים ובינוניים ללמוד מהם וליישם בפשטות ובקלות. התוצאה – להגדיל הכנסות ורווחים. לעשות כסף גדול. 

קישור לפודקאסט

 1. הפסיכולוגיה של הכסף – ניצה יניב

כדי להצליח כלכלית צריך לעבוד על התודעה ולעשות פעולות פרקטיות: לשחרר חסמי כסף ולהטמיע כלים חשיבתיים והתנהגותיים להתנהלות חכמה עם כסף. בפודקסט ניצה מעמיקה על חסמי כסף של בעלי עסקים, כולל גם דגש מיוחד על חסמי כסף של נשים. זה פודקסט שעושה שכל, מעניין, חדשני, ומחולק לפרקים קצרים של 6-10 דקות, שכיף להקשיב להם.

קישור לפודקאסט

 1. I Will Teach You To Be Rich – Ramit Sethi

דמיינו שיכולתם להיות זבוב על הקיר לשיחות אמיתיום עם אנשים אמיתיים על כסף. רמית סת'י מעלה את השאלות שכולנו רוצים לשאול, ומציג פילוסופיה שונה לחלוטין על כסף, שאפשר ליישם בעסק ובחיים הפרטיים: להוציא בגדול על הדברים שאנחנו אוהבים, תוך חיסכון אכזרי בדברים שאינם חשובים לנו. חיים עשירים הם יותר ממתמטיקה – הם מה שמאפשר לנו להגשים את החלומות הכי אמיתיים שלנו.

קישור לפודקאסט

 1. The Working With… Podcast – Carl Pullein

קארל עונה על שאלות מעניינות ומגוונות בנושאי פרודוקטיביות והתפתחות עצמית מדי שבוע, מלמד את הדרך בה הוא ניגש לדברים ונותן עצות שימושיות שאפשר לקחת וליישם במהירות.

קישור לפודקאסט

 1. The Smart Passive Income Podast – Pat Flynn

פט חושף את כל אסטרטגיות העסקים השיווק ומקורות ההכנסה השונים, כדי שתוכלו לקחת את העסק שלכם למדרגה הבאה. **אחד הפודקאסטים האוהבים עליי כבר כמעט עשור.

קישור לפודקאסט

 1. Your Dream Life – Kristina Karlsson

מה תעשו אם תדעו שכל דבר אפשרי ואתם לא יכולים להיכשל? בואו לחקור את הדרך ליצירת חיים חלומיים עם קריסטינה קרלסון, מייסדת המותג "Dream Life", המייסדת המקורית של המותג העולמי לעיצוב שוודי kikki.K ומחברת הספר "החיים החלומיים שלך מתחילים כאן". כל פרק מביא תובנות פשוטות, מעשיות ושימושיות שיעזרו לנו ליצור הווה ועתיד שאנחנו אוהבים – לחקור לעומק את כוח החלום עם אורחים מרתקים ביותר בעולם. 

קישור לפודקאסט

 1. במה של אומץ

איך בעלי עסקים אחרים מתמודדים עם כל הפחדים, הקשיים, הכישלונות והספקות שיש בעסק. מה הקולות שעוברים להם בראש? קול המה יחשבו ומה יגידו, אני לא מספיק טובה, הפחד למכור, לאכזב, לרצות,

איך הם מתנהלים בתוך הרכבת הרים הרגשית הזאת? איך כל זה משפיע עליהם בעשייה העסקית?

ואיך יכול להיות שאף אחד לא מדבר על זה?

בכל פרק עדי שביט והאורח או האורחת שלה משתפים יחד וחושפים מתוך החוויות האישיות, איך אנחנו חווים את כל הקולות האלה מאחורי הקלעים, איך הם משפיעים עלינו, ואיך אנחנו מתמודדים איתם, עכשיו ביום יום שלנו.

קישור לפודקאסט

 1. Creative pep talk

לבעלי עסקים יצירתיים (ובכלל), שמחפשים השראה ועידוד להמשיך בדרך.

קישור לפודקאסט

 1. נולדנו להשפיע – רוזין רוזנבלום

פודקאסט ממכר על תוכן שיווקי אפקטיבי ויצירתי, על שיווק מעורר השראה ועל הרמה הכי גבוהה שאפשר להגיע אליה עם העסק שלך – רמת ההשפעה.

קישור לפודקאסט

 1. מתנהלים בחכמה – על ניהול והצלחה אישית ועסקית

פודקאסט שמנגיש את הידע, התובנות והכלים להתנהלות חכמה ונכונה, שמובילה להצלחה אישית ועסקית.

מתארחים בו בעלי עסקים, מנהלים, יזמים, אנשי ציבור ועשיה, ספורטאים, אנשי מקצוע שמלווים עסקים ואנשים מעניינים בעלי ראיה ניהולית רחבה, וכולם חולקים מנסיונם ומשתפים בהצלחות שלהם ושל לקוחותיהם וגם בטעויות שכדאי ללמוד מהן ולא לחזור עליהן.

קישור לפודקאסט

 1. לסלול את הדרך ללקוח הבא

פודקאסט שעוסק בשיווק ובאסטרטגיה, מארח מנכ"לים, בכירים, סיפורים אישיים של יזמים שיצרו הצלחה גדולה כדי לתת השראה וידע חדש, ידע מקצועי או יזמים שהביאו פתרון או נסיון בתחומים שעוזרים לבעלי עסקים לשדרג את היכולות שלהם.

קישור לפודקאסט

 1. מעלה בטוב

דנה רגב בראיונות עם מומחים ובעלי ידע בתחומי חיים שונים: עבודה, טכנולוגיה, גוף, הורות, זוגיות, התפתחות אישית, כסף ועוד.

השיחות מאפשרות לנו להכיר כלים לשיפור חיינו, וגם לעורר שיח, לאתגר פרדיגמות, ולאפשר בחירה.

באנו להנות ולהיטיב. אז איך עושים את זה בעידן טכנולוגי, מודרני, מהיר?

קישור לפודקאסט

 1. הביולוגיה של הווינרים – איתן עזריה

תוכנית רדיו אינטרנטית העוסקת בצד המנטלי של הצלחה בעולם תחרותי ובהנגשת כלים למיקסום הפוטנציאל האנושי. התוכנית מיועדת לאנשים הישגיים מקשת תעשייה: ספורטאים, מנהלים, יזמים, אנשי עסקים, הורים, מנהיגים השואפים להישגים בלתי רגילים בדרך מאוזנת, תוך שמירה על ערכם וזהותם כבני אדם שלמים. אלופים מעצם היותם. בדיוק כמו שנולדו. 

בכל פרק תקבלו הצצה נדירה לעולמם המנטלי והרגשי של מספרי 1# בתחומם במסעם רצוף הלחצים לתוצאות, ומפרק לפרק נחשוף, מה נדרש כדי להפוך לבני אדם שלמים במסע להישגים, לווינרים! לא רק על סמך תוצאה או תחרות אחת – אלא במשחק החיים.

קישור לפודקאסט

 1. להנות מהדרך שירלי יובל יאיר

הפסיכולוגית שירלי יובל יאיר בשיחות מעוררות השראה עם אנשים שאפשר ללמוד מהם איך לעצב את חיינו יותר לטובה ולממש את הפוטנציאל שלנו לחיים שיש בהם יותר סיפוק, משמעות, שמחת חיים ואיזון נפשי

קישור לפודקאסט

 1. אנשי הקשב – קהילת הפרעת קשב וריכוז ADHD

בפודקאסט "אנשי הקשב", נותנים מקום של כבוד להפרעת הקשב, ואת כל המידע המדויק והכלים שיכולים לעזור.

ד"ר שירלי הרשקו מזמינה אתכם למסע לפיצוח הפרעת הקשב שלכם בכדי שתוכלו סופסוף להבין ולקבל כלים להגשמת הפוטנציאל הזה, שתמיד מדברים עליו!

קישור לפודקאסט

 1. אנשי המחר – כלים מעשיים לצמיחה מתמדת

הפודקאסט שלוקח אותנו לשינויים העצומים שקורים ממש עכשיו מסביבנו ברמה הטכנולוגית והחברתית – שינויים שמעצבים את העתיד של כולנו.

ממחשבים קוונטיים ועד הנדסה גנטית, מהמהפכה ברפואה ועד למהפכה בחינוך, העולם סביבנו משתנה בקצב מטורף ואנחנו שומרים אתכם עם יד על הדופק.

בכל פרק מראיינים מומחה לתחום מרתק אחר ומקבלים ממנו את ההסברים הטובים ביותר – מה קורה כרגע בעולם בתחום שלו? מהן פריצות הדרך החדשניות ביותר ואיך הן הולכות להשפיע על החיים של כולנו? ובעיקר – איפה הוא רואה את התחום שלו בעוד 20 שנה מהיום ומה הוא ממליץ שאנחנו נעשה היום כדי להגיע לשם מוכנים.

קישור לפודקאסט

 1. פופקורן – ליאור פרנקל

ליאור פרנקל הוא יזם בתחום החינוך והקריירה, שמארח בפודקאסט הפופולרי פופקורן שיחות עומק שיעזרו לכל מי שרוצה לבנות קריירה בעולם החדש. למצוא עבודה מעניינת ומלאת משמעות. לכל מי שרוצה להצליח בתור שכיר, או עצמאי, או לפתוח עסק, או סטארטאפ, או לבנות פרויקט צד – וללמוד מכל אלו שכבר עשו ועושים את זה.

קישור לפודקאסט

 1. מדברים אוטומציה

נשמע איך הכלים, השיטות, ובעיקר המיינדסט מאפשרים לחברות לשפר רווחיות, לגדול בצורה חכמה ולהשיג יתרון עסקי על המתחרים. בכל פרק מנתחים קייס סטאדיז עסקיים, מראיינים מנהלים ובעלי עסקים שנחשפו לעולם האוטומציה העסקית – והתמכרו, ונכנסים ל"מאחורי הקלעים" של התהליכים – להבין לעומק מה בדיוק היה שם – מהאסטרטגיה, דרך הטכנולוגיה ועד לאימפקט העסקי.

קישור לפודקאסט

 1. פודקאסט על עקבים – פודקאסט על יזמות ואימהות – דנית בן דוד

ראיונות עם נשים ואימהות על שינוי קריירה סביב ההריון, הלידה והאימהות כדי לתת השראה, ידע וכלים לנשים ואימהות אחרות.

קישור לפודקאסט

 1. עוברים לקדמת הבמה

טובי המרצים משתפים את הדרך שהובילה אותם לקדמת הבמה וחושפים את הקשיים, האתגרים וההצלחות בדרך. בפודקאסט תקבלו כלים ותובנות בתחום ההרצאות והפרזנטציות שיעזרו לכם להיות מרצים מעוררי השראה שהם מנהיגים על הבמה.

קישור לפודקאסט

 1. סקילס 

טל מוסקוביץ’ מארח בכל פרק מומחה או מומחית למיומנות אחרת, לשיחה מרתקת על עולם הלמידה בכלל והמיומנויות בפרט.

בכל פרק נבין למה המיומנות הזו הכרחית על מנת שנישאר רלוונטים בעולם התעסוקה, איך לומדים ומיישמים אותה, ואיך אנחנו ממשיכים לצמוח, להתפתח ולהבדיל את עצמנו מאחרים בעולם משתנה שבו ידע הוא כבר לא כל-כך כוח.

קישור לפודקאסט

 1. קליקלות

רוחמה סלע מייסדת "מועדון השיווק הקליקלות" מדברת על שיווק בקלות בפייסבוק, אינסטגרם רשימות תפוצה ועוד ועל קורסים דיגיטליים.

בפודקאסט רוחמה משתפת בכלים פרקטיים ואסטרטגיות שכל בעל עסק קטן יכול ליישם ולקבל תוצאות על מנת שיוכל להפיץ את התשוקה, היעוד ולעזור לכמה שיותר אנשים.

קישור לפודקאסט

 1. בין העולמות

בעולם שמשתנה בקצב גבוה, בו כולנו גם, גם וגם, יש מפגש בין עולמות תוכן רבים, מיומנויות ורעיונות. הגבולות בין עצמאיים לשכירים הופכים דקים וכולנו נדרשים להיות טובים בהרבה מאוד דברים.

הצטרפו אל קרן רייטלר וטל מוסקוביץ', לפרקי שיחה קלילים שמפרקים דילמות ושאלות רבות לסיטואציות ודוגמאות יומיומיות שקל להתחבר אליהן.

קישור לפודקאסט

 1. סליחה, זה לא מה שהזמנתי – קהילה בהתפתחות מתמדת

אם גם אתכם רימו בברושור שחילקו לכם כשנולדתם, אז אתם מוזמנים להצטרף לטל בשן ולימור רייך מבית הספר למנהיגות תודעתית ולשמוע איך מצמצמים את הפער בין הברושור למציאות החובטת.
קישור לפודקאסט

 1. איימי פורטרפילד

להפוך השראה לפעולה, מתוך שיחה אחת בכל פעם. בין אם רצית להגביר את המכירות שלך או לפתוח רשימת תפוצה, עד לשכירת העובד הראשון שלך או יצירת קשרים עסקיים, על הכל איימי מדברת ומרחיבה, בפרקי סולו וראיונות עם יזמים ממגוון עולמות תוכן.

קישור לפודקאסט

 1. בזמן שעבדתם

פודקאסט מבית קשת, mako ו-N12, בו דני פלד, שותף מנהל בקרן Stardom ודרור גלוברמן, מגיש תכנית הטלויזיה next של קשת 12, משוחחים על כל מה שהתחדש במדיה ובדיגיטל בזמן שעבדתם. זו דרך ממש טובה להישאר בעניינים גם בלי לקרוא את הכותרות.

קישור לפודקאסט

 1. Business Wars

במלחמת העסקים המתמדת בין חברות כמו Netflix ו־HBO, או בקרב הסחר התחרותי בין Nike ל־Adidas, עסקים מתמודדים לעיתים קרובות על כיסו ותשומת הלב של הצרכן. לעיתים קרובות, המטרה היא לנצח את היריב, לפעמים זהו רק הכיף שבניצחון. תוצאת המאבקים האלה מעצבת את הדרך בה אנחנו קונים ואת דרכי החיים שלנו. "מלחמות העסקים" מראה לנו את הסיפור האמיתי מאחורי הקלעים של מה שמניע את החברות הללו ואת מנהיגיהן, ממציאיהן, משקיעיהן ומנהליהן לשיאים חדשים — או לאידוי. התוכנית מוגשת על ידי: דיוויד בראון, שהיה עמוד העיקר בתוכנית "Marketplace". 

קישור לפודקאסט

 1. Marketing Against The Grain

קיפ בודנר (סמנכ"לי השיווק של HubSpot) וקירן פלנגן (סמנכ"לי השיווק של Zapier) מובילים אתכם לתוך חור הארנבת של המגמות בשיווק, טקטיקות צמיחה וחדשנות. בדרך תלמדו אסטרטגיות שלא נחשפו עד כה, שיעזרו לכם לקבל את היתרון להצלחה. אלו לא טקטיקות שיווק נדושות, אלא שיטות חדשות, שמוצגות לאחר בדיקה וללא סינון של רעיונות חדשים ומוצלחים.

קישור לפודקאסט

 1. חצי שעה של השראה – ערן גפן

ערן גפן מארח מנכ״לים של הארגונים המצליחים בישראל, על חדשנות, יצירתיות עסקית, תרבות ארגונית והסיפור האישי שלהם.

קישור לפודקאסט

 1. מיינד חזק – ענבל צ'סנר

פודקאסט שבו ענבל משתפת ומנחה איך להכיר במיינד החזק שלנו, כדי לחיות ברוגע, באיזון, בסיפוק ובשמחת חיים ולדעת להתמודד עם כל אתגר וסיטואציה בחיי היומיום שלנו.

קישור לפודקאסט

 1. ביזנס ופלז'ר – אני על זה

פודקאסט לעסקים שחשוב להם ליהנות מהדרך. בו רותם ישראלי, המייסדת והבעלים של "אני על זה" – שירותי משרד לעסקים מבריקים, מביאה משהו קצת אחר, שונה, מרענן – לעשות עסקים אבל יותר מכל – ליהנות מהם.

קישור לפודקאסט

מקווה שמצאתם פה לפחות המלצה אחת שתחדש לכם את רשימת הפודקאסטים ב-2024 ומעבר.

שנמשיך לגדול ולהתקדם,

שרון גולן

מדריך מקיף מתנה

לעבוד פחות

להספיק

הרבה יותר!​

להפוך כל משימה בעסק להרבה יותר פשוטה, מהירה ומוצלחת, וליהנות מעסק יעיל ובנוי לצמיחה​

כניסת תלמידים